«پروین بهمنی» مادر لالایی ایران درگذشت

«پروین بهمنی» خالق لالایی های مادرانه ایران زمین که به دلیل وخامت ناراحتی قلبی، ریوی در بیمارستان بستری شده بود، درگذشت.

پیام تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پی درگذشت هنرمند استهبانی

در پی درگذشت هنرمند پیشکسوت هنرهای نمایشی استهبان، زنده‌یاد ابراهیم پاکدل، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پیامی به مردم هنردوست استهبان، تلاش‌های وی را پاس داشت.

بازیگر باسابقه تئاتر استهبان فارس درگذشت

ابراهیم پاکدل بازیگر، کارگردان،نویسنده و چهره‌پرداز باسابقه هنرهای نمایشی اهل استهبان استان فارس به علت ایست قلبی درگذشت.

«فرشاد مهدی‌پور» معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد شد

دکتر فرشاد مهدی‌پور به عنوان معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد منصوب شد.

آیین پایانی دومین جشنواره شعر رضوی منطقه شرق فارس برگزار شد.

آیین پایانی دومین جشنواره شعر رضوی منطقه شرق فارس به پیشنهاد اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و با تلاش اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان و همکاری انجمن شعر شهید رابع به صورت مجازی برگزار شد و با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

سپر امنی که دبیران جشنواره آیینی و سنتی پشت آن مخفی میشوند

یک بازیگر، نمایشنامه نویس و کارگردان شیرازی معتقد است: من به عنوان یک جوان که از سال ۹۶ از شهرم یعنی شیراز خارج شده و برای پیشرفت در عرصه تئاتر، رنجِ غربت کشیده و به دیار تهران آمده ام، طی سال های متوالی یعنی سه دوره به مدت چهار سال تمام متن هایی که به جشنواره آیینی جوانان  ارائه داده ام، که شاملِ نوشته های از عالیجناب بهرام بیضایی و متن دیگری از دوستانم و نمایشنامه ای از خودم با رویکردی پژوهش محور، برهه ای از تاریخی را به روایت تئاتر دراورده که شاید در سالیان اخیر  به آن هیچ اشاره ای نشده یا کمتر اشاره شده است، نمایشنامه هایی که  به روی کاغذ آمد و البته نادیده گرفته شده اند.

دعوت از اصحاب فرهنگ و هنر برای مشارکت در انتخابات

موسسه هنرمندان پیشکسوت با انتشار بیانیه ای از اصحاب فرهنگ و هنر و مردم دعوت کرد تا در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری مشارکت داشته باشند.

مروری بر میراث امام‌خمینی (ره) در صحنه تئاتر

هر چه هنر تئاتر ایران در تولید آثاری با محتوای انقلاب و دفاع مقدس کارنامه‌ قابل‌قبولی از خود به یادگار گذاشته، در بازتاب شخصیت و حرکت انقلابی حضرت امام‌خمینی (ره) کمتر توفیقی طی چهار دهه اخیر داشته است.

در اختتامیه معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر روی داد:

عضویت ۶۰ شهر در نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

در مراسم اختتامیه معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، ۶۰ شهر به عنوان اعضای این شبکه معرفی شدند.

فراخوان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد

فراخوان بیستمین دوره جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به دبیری داود فتحعلی‌بیگی که در مهر و آبان ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، منتشر شد.