سه شنبه، 4 آبان، 1400

 

با انجمن صنفی بازیگران سینما و تلویزیون ایران بیشتر آشنا شویم..

انجمن صنفی بازیگران سینما و تلویزیون ایران با مجوز رسمی از وزارت کار و و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای حل مشکلات معیشتی، صنفی و بیمه بازیگران در سال 1383 راه اندازی شده است.

این نهاد‌ به عنوان نخستین نهاد مستقل و غیر دولتی با هدف حمایت از هنرمندان سینما و تلویزیون شکل گرفت.
موسسان اولیه آن آقایان: امیربارانلویی ناصررودکی، وامیرمحبی بودند.
نخستین رئیس این انجمن زنده یاد میرمحمدتجدد بوده و اولین دبیر آن نیز جهانگیر الماسی است.
از دیگر عزیزانی که در این انجمن فعالیت داشته اند می توان به آقای حسین خانی بیک اشاره کرد که مدت دو دوره ریاست انجمن و ریاست هیات مدیره را بر عهده داشته است.

استاد جمشید مشایخی نیز تا قبل از وفات، مدت چهار دوره ریاست هیات مدیره این انجمن را عهده دار بود، در آن مقطع شادروان داریوش اسدزاده نیز به عنوان نایب رئیس و احمد نجفی هم در کسوت دبیر فعالیت کرده اند.
پس از درگذشت استاد مشایخی برای مدت یکسال  کیانوش گرامی به ریاست این انجمن انتخاب و سپس انتخابات انجمن تشکیل و آقای کیانوش گرامی با بالاترین رای انتخاب ولی بدلیل مشغله کاری ایشان نفر دوم آقای محمد شیری برای مدت کوتاهی  رئیس هیات مدیره شدند. اما  به علت بیماری ناچار به استعفا شد و عنایت بخشی جایگزین وی شدند و کیانوش گرامی نیز به عنوان نایب رئیس و دبیر انجمن انتخاب شدند.و میتوان از کارهای شاخص ایشان دعوت از  محمدشریعتمداری( وزیر کارو رفاه اجتماعی دولت وقت) به دفتر انجمن اشاره نمود که از نزدیک با مشکلات انجمن روبرو شد.
اصلی ترین هدف از تشکیل این انجمن ایجاد روحیه همدلی و یکپارچگی بین بازیگران و هنرمندان است و شرایط عضویت در آن به مراتب راحت تر از خانه سینماست و این امر
 یکی از مهم ترین مزایای این نهاد کاملا مستقل محسوب میشود، این انجمن در حال حاضر بیش ۱۲۰۰ نفر عضو دارد.

 انتظاری که انجمن صنفی بازیگران سینما و تلویزیون از دولتمردان و صندوق اعتباری هنر از مسئولان دارد حمایت مناسب از هنرمندان وپیشکسوتان به خصوص در این روزهای کرونایی است چرا که در این شرایط بیشتر هنرمندان خانه نشین شده اند و با توجه به اینکه امورات زندگی بیشتر شان از  راه بازیگری است ضرورت حمایت از این قشر آسیب پذیر به شدت احساس میشود.

گفتنی است در حال حاضر اعضای هیات مدیره این انجمن شرح  ذیل می باشند:

عنایت بخشی : رئیس هیات مدیره

کیانوش گرامی : نایب رئیس و دبیر انجمن

مصطفی انوش: عضو هیات مدیره و خزانه دار
عزت اله رمضانی فر:عضو هیات مدیره
محمد شیری: عضو هیات مدیره
 مرحوم محمد برسوزیان نیز عضو هیات مدیره بودند که به رحمت ایزدی پیوستند.
افشین سنگ چاپ: عضو هیات مدیره
درضمن طبق مصوبه هیات مدیره بطور موقت خانم بهارک توسلی بصورت علی البدل سوم عضو هیات مدیره تا انتخابات  سال ۱۴۰۱ منصوب  شدند.
بازرسان :
امیر باران لویی
مجید لیاقت
ساناز سماواتی
روابط عمومی انجمن :
 رضا شریف
 عکاس و فیلم بردار :
تقی زنجانی

چاپ   ایمیل

مجموعه مطالب

مجموعه مطالب

  • همه
  • ادبیات
  • سینما و تلویزیون
  • فرهنگی
  • موسیقی
  • هنرهای تجسمی
  • گفتگو

عضویت در خبرنامه