سپر امنی که دبیران جشنواره آیینی و سنتی پشت آن مخفی میشوند

یک بازیگر، نمایشنامه نویس و کارگردان شیرازی معتقد است: من به عنوان یک جوان که از سال ۹۶ از شهرم یعنی شیراز خارج شده و برای پیشرفت در عرصه تئاتر، رنجِ غربت کشیده و به دیار تهران آمده ام، طی سال های متوالی یعنی سه دوره به مدت چهار سال تمام متن هایی که به جشنواره آیینی جوانان  ارائه داده ام، که شاملِ نوشته های از عالیجناب بهرام بیضایی و متن دیگری از دوستانم و نمایشنامه ای از خودم با رویکردی پژوهش محور، برهه ای از تاریخی را به روایت تئاتر دراورده که شاید در سالیان اخیر  به آن هیچ اشاره ای نشده یا کمتر اشاره شده است، نمایشنامه هایی که  به روی کاغذ آمد و البته نادیده گرفته شده اند.

دعوت از اصحاب فرهنگ و هنر برای مشارکت در انتخابات

موسسه هنرمندان پیشکسوت با انتشار بیانیه ای از اصحاب فرهنگ و هنر و مردم دعوت کرد تا در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری مشارکت داشته باشند.

مروری بر میراث امام‌خمینی (ره) در صحنه تئاتر

هر چه هنر تئاتر ایران در تولید آثاری با محتوای انقلاب و دفاع مقدس کارنامه‌ قابل‌قبولی از خود به یادگار گذاشته، در بازتاب شخصیت و حرکت انقلابی حضرت امام‌خمینی (ره) کمتر توفیقی طی چهار دهه اخیر داشته است.

در اختتامیه معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر روی داد:

عضویت ۶۰ شهر در نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

در مراسم اختتامیه معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، ۶۰ شهر به عنوان اعضای این شبکه معرفی شدند.

فراخوان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد

فراخوان بیستمین دوره جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به دبیری داود فتحعلی‌بیگی که در مهر و آبان ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، منتشر شد.

پرویز پرستویی: مدرسه هنرمندان ‌پیشکسوت در روستای گله‌بچه احداث می‌شود

مدرسه هنرمندان ‌پیشکسوت در روستای گله‌بچه با حمایت موسسه خادمین علی‌‌بن ابیطالب (ع)، موسسه هنرمندان پیشکسوت و کمک خیرین احداث می‌شود.

جشنواره عیدانه ۱۴۰۰ با داوری بیش از ۴۰۰ اثر به آیین پایانی رسید.

 جشنواره عیدانه 1400 با همت امیرصادقی و همکاری موسسه فرهنگی و هنری پادرا امیر پارس بااداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در شیراز به پایان رسید و برندگان و برگزیدگان آثار هنری انتخاب شدند

روز عطار؛ فرصتی برای بازشناسی تمدن ایران

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران در پیامی به مناسبت ۲۵ فروردین‌ماه، روز بزرگداشت عطار نیشابوری، این روز را فرصتی برای بازشناسی ظرفیت‌های فرهنگ و تمدن ‌ایران دانست.

شائبه نژادپرستانه بودن حاجی فیروز مردود است

انجمن علمی هنرهای نمایشی در واکنش به بیانیه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مبنی بر حذف شخصیت حاجی فیروز از جشن‌های شهری ایام نوروز با شائبه نژادپرستانه بودن این شخصیت نمایش‌های آیینی، آن را مردود و به دور از نگرشی جامع و علمی خواند.

آرزوی سلامتی و تندرستی خانواده و جامعه در بطن آیین «کوزه شکستن»

اجرای آیین نمایش «کوزه شکستن» که خود یکی از آیین‌های موجود در بطن مراسم خانه‌تکانی برای پاکیزه ساختن محیط زندگی در استقبال و شادباش بهار و نوروز است، تجلی دعای خیر برای صحت، سلامت و تندرستی یکان یکان افراد خانواده و جامعه ایرانی در مسیر آغاز سال جدید به شمار می‌رود.