دوشنبه، 7 مهر، 1399

 

محمد سریر: محمد نوری حداقل به‌زودی تکرار نمی‌شود

محمد سریر در سالروز درگذشت محمد نوری بیان کرد: محمد نوری شاید حداقل در این نزدیکی تکرار نشود.

محمد سریر _ موسیقیدان _ که مهمان تلفنی برنامه «پنجشنبه جمعه» رادیو ایران بود، اظهار کرد: محمد نوری یکی از هنرمندان گرانقدر بود که در پیوند کاری که داشتیم آثار بسیاری برای او نوشتم؛ روی اشعار بزرگان ادب و ... . کارهایی بود که او از صمیم قلب با تمام توان اجرا کرد. به نظرم می‌آید این فرد شاید حداقل در این نزدیکی تکرار نشود. از لحاظ ادب، فرهنگ، تحصیلات ادبی و آواز و تئاتر. نگاه عام به حوزه هنر داشت و همه این‌ها در او جمع شده بود و شده بود محمد نوری.
 

او همچنین گفت: سال‌های بسیاری است که در ایران هستم. دو سه روزی است برای دیدن فرزندم به تورنتو کانادا رفته‌ام. امشب شب تولدم است و ۷۵ ساله می‌شوم. دیدن دختر و نوه مجموعا آدم را یاد روزهای جوانی می‌اندازند. اینکه کار می‌کنند و موفق هستند باعث خوشحالی است. به نظرم اینگونه است که نوه شیرین‌تر از فرزند باشد؛ چون در سنین بالاتری هستیم و در این سنین پیوندت با بچه‌ها بیشتر است. در سنین جوانی درگیر کار هستی.


سریر در پاسخ به اینکه آیا علاقه‌ای به وزیر امور خارجه بودن داشته، بیان کرد: خیر. اصولا این کارها کاری است که فرد باید مستقل و مشخصا در آن کار باشد. من در حوزه موسیقی به طور پیشرفته کار کرده‌ام و تحصیلاتم در این زمینه است. با موسیقی پیوند ذهنی دارم. الان به نظرم می‌آید که اگر وزیر امور خارجه هم می‌شدم ممکن بود وظیفه‌ام را نتوانم انجام بدهم؛ چون پیوندم با آن کار نبود و با تقسیم شدن برای دو کار مختلف ممکن بود به آن دیگری نرسم.

این استاد پیشکسوت عرصه موسیقی در ادامه در پاسخ به اینکه تا به حال توانسته است جای خالی آدم‌های از دست رفته را پر کند، توضیح داد: نه واقعا. چون هر آدمی در ذهن و ضمیرت بیوگرافی و گذشته و پیوندهایی دارد. چیز دیگری نمی‌تواند جای آن را به طور کامل پر کند. ممکن است در طول زمان فراموشی هم بیاید و زیاد فکر نکنی. ولی به دفعات وقتی به عزیزان، خویشان و دوستان برمی‌گردم، می‌بینم چیزی نتوانسته جایشان را پر کند.

سریر اظهار کرد: دوست نداشتم جای کسی غیر از خودم باشم. واقعیت این است که در این دوران چیز خاصی که من را جذب کند و فکر کنم کاش جای او باشم نبوده است. به کارهای مورد علاقه‌ام رسیده‌ام. کمتر کسی بوده است که بتواند ترکیبی از موسیقی و نوع کاری که در سیاست خارجی داشتم کار کند و در هر دو حوزه وارد شود.

«پنجشنبه جمعه» با اجرای منصور ضابطیان و به تهیه کنندگی زهرا قائدی هر هفته پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۲ همزمان با پخش صوتی از رادیو ایران به صورت تصویری نیز از سایت رادیو ایران پخش می‌شود.

چاپ   ایمیل

عضویت در خبرنامه