چهارشنبه، 1 ارديبهشت، 1400

 

برگزاری اولین کنسرت آنلاین ایل قشقایی از تالار حافظ

کنسرت آنلاین گروه جیران قشقایی به سرپرستی فضل‌الله یعقوبی و خوانندگی رسول یعقوبی با تهیه کنندگی زین‌العابدین یزدانیان و با حمایت کمیته فرهنگ و هنر شورای هماهنگی طایفه فارسیمدان شب گذشته در تالار حافظ شیراز بصورت برخط(آنلاین) از طریق پلتفرمهای مجازی برگزار شد.

به گزارش اهالی هنر ، زین‌العابدین یزدانیان تهیه‌کننده کنسرت جیران قشقایی و عضو کمیته فرهنگی هنری شورای هماهنگی طایفه ی فارسیمدان به خبرگزاریها گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط پیش آمده در یکسال گذشته تصمیم گرفتیم با استفاده از ظرفیتهای هنری طایفه فارسیمدان، برای لحظاتی هم که شده شادی را به خانه‌های مردم بیاوریم. و از آنجایی که فضای مجازی فراگیر شده و تحولات بزرگی در این زمینه بوجود آمده است، از این فرصت استفاده کرده و همگام با تکنولوژی روز دنیا اقدام به برگزاری این کنسرت نمودیم.

دکتر مسعود یوسفی رئیس شورای هماهنگی طایفه فارسیمدان، نیز در صحبتهای خود گفت: موسيقی تاريخ ايل قشقایی است. شناسنامه قومی پرآوازه و شرح رويدادهاي كوچك و بزرگ ايل است.

وی که در منصب ریاست اداره برنامه ریزی و فن آوری اطلاعات اداره کل امور عشایری استان فارس مشغول به خدمت است، افزود: نظر به اینکه کمیته فرهنگ و هنر شورای هماهنگی طایفه فارسیمدان در راستای ارتقاء هنر قشقایی با تکیه برظرفیت و توانمندی جوانان هنرمند طایفه تشکیل شده، شایسته است  همه  در حد توان این هنرمندان با ذوق را یاری دهیم.

دکتر امین عباسی معاون اجرایی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز که از حامیان این گروه موسیقی است با حضور در جمع هنرمندان عنوان نمودند که در این شرایط اقتصادی که مردم در تنگناهای زیادی قرار دارند و همچنین سختی های ناشی از بیماری کرونا هر شخصی با هنری که دارد بتواند در بهتر شدن شرایط روحی مردم گامی هر چند کوچک بردارد کار بزرگی را رقم زده است.


سایر عوامل گروه عبارتند از:

نوازندگان:
ویولون: فیروز هاشمی کیا
نی: کیان شفیعی
سه تار: محسن رضایی رحیمی
باغلاما: رامین مرادی
پیانو: هاتف جهانگیری
کمانچه: امین اسفندیاری
کمانچه:کیان جاویدی پور
تارباس: علی رستمی
تنبک: حسین محمودی

گروه کُرال:
هانیه سلیمی/ سحر ساعیان/ نگار رحیمی/ مهناز رحمت/ المیراحشمت نیا/شکوه عباسی

شاعر: عوض الله صفری کوچنده


گروه ساخت تیزر:
طراح هنری: علی بلند نظر
فیلمبردار و تدوین: محمد ناصریراد
عکاس: نگین نبی زاده
منشی صحنه: آناهیتا ایمانی
طراح صحنه و لباس: صدیقه شهبازی
اجرای تیزر: موسسه هنرآفرینان فردای پارس

تصویربرداری و پخش برخط (آنلاین) کنسرت: گروه سینمایی قاجاریه
صدابرداری: احد نوروزی
تیزر پشت صحنه: مسیحا رحیمی
طراح پوستر: محمد ناصریراد
طراح گریم: صدف پاسلاری بهجانی
مدیر تدارکات: عین الله توانا

روابط عمومی: محمد ناصریراد
مشاور رسانه‌ای: علی بلندنظر

چاپ   ایمیل

مجموعه مطالب

مجموعه مطالب

  • همه
  • ادبیات
  • سینما و تلویزیون
  • فرهنگی
  • موسیقی
  • هنرهای تجسمی
  • گفتگو

عضویت در خبرنامه