گفتگو با " رحمت اله بدیعی " موسیقی‌دان، نوازنده کمانچه، ویولن و دارنده مقام درجه نخست هنر ایرانی

رحمت الله بدیعی: تکنیک های ویولن ایرانی بسیار ساده تر از تکنیک های غربی است/می گویند ذوحیاتین هستی

حسن حجگذار کارگردان باسابقه سینما و تلویزیون: آگاهی بخشی و رضایت هنرجو مهم ترین خروجی یک کارگاه آموزشی است

حسن حجگذار کارگردان با سابقه سینما و تلویزیون میگوید: در برگزاری  هر کارگاه آموزش بازیگری می بایست ابتدا به ساکن، خروجی آن  که همانا رضایت هنرجو و آگاهی بخشی است در نظر گرفته شود چرا که اولاً مهم ترین نتیجه ای که می تواند عاید هنر جو شود همین است و ثانیاً در این صورت است که حق مطلب ادا میگردد

محمود کاملی کارگردان ،فیلمبردار سینما و تلویزیون :فیلمبردار موظف است فکر کارگردان را به نحو مطلوب تصویر کند.

 محمود کاملی کارگردان , تصویر بردار و عکاس تهرانی است که این بار  به سراغ او رفته و گپ و گفت کوتاه را با وی داشته باشیم.خیلی متواضع و با اخلاق و خوش برخورد و در حین حال در کار خود حرفه ای  و منسجم است.

علی دانیال خواننده مطرح ایرانی در گفتگوی اختصاصی با وبسایت سراسری اهالی هنر: تو مثل گلی شناسنامه کاری من است/ آرزو دارم در کشور خودم کنسرت برگزار کنم

علی دانیال خواننده مطرح ایرانی که بیشتر با آهنگ معروف تو مثل گلی  برای ما شهرت دارد می گوید:این ترانه شناسنامه کاری من است.

رضا توکلی : نفوذی هایی که اعتقادی به هنر، سینما و فرهنگ ملی ندارند با ساخت آثار سطح پایین مردم را از سینما دور کرده اند..

رضا توکلی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون با انتقاد از وضعیت آشفته این روزهای سینمای ایران گفت: نفوذی هایی که اعتقادی به هنر، سینما و فرهنگ ملی ندارند با ساخت آثار سطح پایین مردم را از سینما دور کرده اند؛ فیلمسازانی که امروزه در سینما مشغول به کار هستند اغلب دغدغه جامعه را ندارند و مشکلات جامعه را درک نمی کنند چرا که این ها اصلا فیلمساز نیستند و برای رشد و اعتلای فرهنگ و هنر وارد این عرصه بسیار مهم و خطیر نشده اند!

گفت وگو با بیژن بیژنی درباره خوشنویسی با گریزی به موسیقی

بیژن بیژنی تاکید می کند که متولیان حوزه فرهنگ باید برای رونق هر چه بیشتر هنر خوشنویسی در کشور راهکاری پیدا و برنامه‌ریزی کنند و مثال می زند: اگر در حوزه موسیقی درنگ می‌کردیم، این سازها که در ایران متولد شده‌اند به نام کشورهای دیگر ثبت می‌شد.

بابک کریمی: اهمیت فیلمی مثل «یلدا» به جسارتش در انگشت گذاشتن روی تابوها است

بابک کریمی ضمن بیان اینکه پرداختن به موضوع قصاص در سینما همچنان یک تابو به شمار می‌آید، درباره فیلم «یلدا» گفت: اهمیت فیلم‌هایی این چنینی به دلیل آنکه جسارت انگشت گذاشتن روی تابوها را دارد، بسیار مهم‌تر از ارزش سینمایی آن‌ها است.

ابوالفضل جلیلی: مشکل فیلم‌های من این است که مردم را به فکر می‌اندازد

ابوالفضل جلیلی ۱۵ فیلم سینمایی و ده‌ها جایزه از فستیوال‌های کوچک و بزرگ سینمایی دارد، اما تاکنون هیچ‌یک ‏از فیلم‌هایش به نمایش عمومی درنیامده و حتی سینماهای هنر و تجربه‌ هم از نمایش فیلم‌های او خودداری کرده است.

منوچهر والی زاده : کرونا از لذت دوبله کاسته است/ با واژه زیرزمینی برای هنر مخالفم

منوچهر والی زاده می گوید شیوع کرونا باعث شده که دوبله لذت گذشته را نداشته باشد زیرا هر یک از افراد باید به صورت جداگانه نقش‌ها را دوبله کنند.

مصطفی طاری: در نسل جدید بازیگران کسانی حضور دارند که بعضاً ناآگاه و بیشتر سفارشی جلوی دوربین قرار گرفته‌اند

مدت‌هاست خبری از او نیست؛ سریال‌ها و فیلم‌هایش گه‌گاه تکرار می‌شوند اما کار جدیدی را نمی‌پذیرد. وقتی از او می‌پرسیم چرا جلوی دوربین سریال یا فیلم سینمایی حاضر نمی‌شوی! قدری سکوت می‌کند و با بی‌انگیزگی می‌گوید همه کارها شبیه به هم شده و جذبم نمی‌کنند.

پرویز فلاحی‌پور: نمی‌توانم به صورت همزمان چندین جهان خلق کنم زیرا آن وقت نمی‌توانم صد در صد خود را برای نقش ارائه دهم

بازیگر سریال «خانه امن» گفت: پیش از این دو بار در نقش وکیل حاضر شده‌ام اما این نخستین باری است که در یک اثر نقش قاضی را بازی می‌کنم، این نقش چالش‌ها و سختی‌های خودش را داشته اما من به دلیل همین تفاوت و دغدغه‌ها به پروژه «خانه امن» اضافه شدم.