دوشنبه، 27 دی، 1400

 

بازیگر باسابقه تئاتر استهبان فارس درگذشت

ابراهیم پاکدل بازیگر، کارگردان،نویسنده و چهره‌پرداز باسابقه هنرهای نمایشی اهل استهبان استان فارس به علت ایست قلبی درگذشت.

ابراهیم پاکدل بازیگر، کارگردان،نویسنده و چهره‌پرداز باسابقه هنرهای نمایشی اهل استهبان استان فارس به علت ایست قلبی درگذشت.

ابراهیم پاکدل که متولد سال ۱۳۳۹ در استهبان در شرق فارس است فعالیت هنری خود را از دوران کودکی در زادگاهش آغاز کرد و یکی از نخستین‌های هنر نمایش در این شهرستان به شمار می‌رود.

حضور در ده ها نمایش، تعزیه و سیاه بازی  بخشی از کارنامه کاری این هنرمند است‌.

به استناد کتاب پیشینه هنر نمایش در استهبان تالیف محمدرضا آل ابراهیم، زنده یاد پاکدل در در تئاترهایی چون: آوایی در شب، مبارزان، باغ بی برگی، چشم در برابر چشم ،شب بیست و یکم ، مبارزان، پیاده، معتادین ، اجاره نشین ها ،  آمیرزا و بنگاهش (نویسنده و کارگردان)، از پا نیفتاده ها، ابوذر مردی از ربذه تاریخ، درد بیسوادی (نویسنده) و  فیلم آوایی در شب نوشته  غلامرضا تقی پور سابقه حضور داشت‌.

حجت الاسلام مصطفی خاوری امام جمعه، احمدرضا کمالی سروستانی فرماندار و امید کیامرث مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان در پیامی مشترک درگذشت این هنرمند با سابقه را تسلیت گفته اند.

در این پیام آمده است:‌شنیدن خبر درگذشت هنرمند پیشکسوت، مردمی، خوش قلب و توانای تئاتر شهرمان، زنده یاد ابراهیم پاکدل موجب تأثر و تألم گردید. هنرمند محبوبی که در طول عمر خویش با مردم زیست و برای مردم به ایفای نقش پرداخت قطعا نام و یاد او برای همیشه در حافظه مردم هنردوست استهبان ماندگار خواهد ماند.اینجانبان به نمایندگی از مردم هنردوست و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان فقدان این هنرمند پیشکسوت تئاتر را به خانواده محترم ایشان و جامعه ی فرهنگی و هنری تسلیت می گوییم.

 ابراهیم پاکدل که بازنشسته پیشه پرستاری بود دوشنبه ۲۷ مهر درگذشت و عصر سه شنبه ۲۸ مهر پیکرش در زادگاهش به خاک سپرده شد.

چاپ   ایمیل

مجموعه مطالب

مجموعه مطالب

  • همه
  • ادبیات
  • سینما و تلویزیون
  • فرهنگی
  • موسیقی
  • هنرهای تجسمی
  • گفتگو

عضویت در خبرنامه