همزمان با دهه کرامت؛ مجموعه آثار هنری رضوی رونمایی شد

همزمان با دهه کرامت مجموعه آثار هنری رضوی شامل آلبوم موسیقی محلی «آواهای رضوی ایران‌زمین»، هشت نمایشنامه رضوی با موضوع «شخصیت حضرت امام رضا (ع) و فرهنگ رضوی» و کتاب «منتخب جشنواره عکس رضوی» رونمایی شد.

خلق بزرگترین نقاشی جهان به دست هنرمند انگلیسی

یک هنرمند انگلیسی با اهداف انسان‌دوستانه بزرگترین نقاشی جهان را خلق می‌کند.

ترکیه می‌خواهد خوشنویسی فارسی را به نام خود ثبت کند؟

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: «بحث ثبت خوشنویسی در یونسکو توسط ترکیه مطرح نیست و در سال ۲۰۲۱ هنر خوشنویسی در فهرست انتظار ثبت میراث ناملموس ایران با عنوان «اقدامات پاسدارنده خوب» قرار دارد.»

نقاشان انگلیسی به احترام کادر درمان دست به‌کار شدند

نقاشان انگلیسی با تصویر کردن کادر درمانی آغازگر پویشی برای گرامیداشت تلاش فعالان خط مقدم در دوران شیوع کرونا شدند و نوعی از هنر کرونایی را رقم زدند.

موزه‌های بزرگ دنیا چطور خود را با کرونا وفق دادند؟

موزه‌های بزرگ در کشورهای مختلف با اجباری کردن استفاده از ماسک، استقرار ایستگاه‌های ضدعفونی دست و نشانه‌گذاری‌ برای تعیین فاصله اجتماعی مطلوب، خود را با محدودیت‌های دوره شیوع کرونا وفق داده‌اند.

هنرمندان خوشنویس شیراز در مشق قدر کتابت کردند

هنرمندان خوشنویس شیراز در شب بیست و سوم ماه رمضان مشق قدر کتابت کردند. این برنامه با همکاری انجمن خوشنویسان سازمان بسیج هنرمندان برگزار گردید

فریدون صدیقی درگذشت

فریدون صدیقی مجسمه ساز ایرانی بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

دانش‌آموزان استهبان برای خوشنویسی آثار سعدی دعوت شدند

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان استهبان استان فارس از دانش آموزان دعوت کرد آثار استاد سخن سعدی را خوشنویسی و در مسابقه مربوط شرکت کنند.

ارسال دوهزار کاریکاتور از ۶۸ کشور به مسابقه «ما کرونا را شکست می‌دهیم»

دبیر مسابقه بین‌المللی کاریکارتور «ما کرونا را شکست می‌دهیم» اعلام کرد: در فاصله ۶ روز مانده به پایان مهلت شرکت در این مسابقه، بیش از دوهزار اثر از ۶۸ کشور دریافت کرده‌ایم.

از سه شنبه 29 بهمن ماه؛

آغاز دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر

در حالی که دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عصر سه شنبه ۲۹ بهمن ماه در موسسه صبا آغاز به کار می کند، از پوستر این رویداد با طراحی کیانوش غریب پور رونمایی شد.

۳۳۶ هنرمند از دور اول جشنواره تجسمی فجر ‏عبور کردند

شورای هنری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از میان ۵۹۶۸ اثر رسیده به دبیرخانه از ‌‏۳۰۳۲ هنرمند، ۴۵۰ اثر را از ۳۳۶ هنرمند در مرحله اول برای نمایشگاه انتخاب کرد.‏