نخستین کاریکاتورها بعد از تجاوز صدام به ایران

۴۰ سال پیش در چنین روزی نخستین کاریکاتور از تجاوز رژیم بعثی به کشورمان در روزنامه کیهان چاپ شد؛ این روند در روزهای بعدی جنگ هم ادامه یافت.

شعرهای سهراب سپهری بر دیوارهای شهر نقاشی می شوند

دبیر «جایزه تصویرگری سهراب سپهری» از استفاده از آثار برگزیده این رویداد هنری در دیوارنگاری و منظر شهری خبر داد.

بخش صحنه‌ای و خیابانی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر فراخوان داد

فراخوان بخش صحنه‌ای و خیابانی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر همراه با یادداشتی از دبیر جشنواره؛ حسین مسافرآستانه منتشر شد.

روایت زندگی محمود فرشچیان با حضور اردشیر مجرد در رادیو فرهنگ‌

برنامه «فرزانگان فرهنگ» با موضوع آیین گرامیداشت محمود فرشچیان چهره هنر نگارگری ایران این هفته با دعوت از اعظم لطفی و اردشیر مجرد تاکستانی روایتگر بخشی از خاطرات استاد فرشچیان می‌شود.

اعلام پذیرفته‌شدگان هجدهمین جشنواره تهران ـ مبارک

ستاد برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک طرح‌ها و متون پذیرفته ‌شده در بخش‌های کودک و نوجوان و خردسال (صحنه‌ای) این رویداد را اعلام کرد.

برای روز جهانی عکاسی

شکار عکاسان در لحظه شکار

معمولا رسم بر این است که عکاسان پشت دوربین‌های خود قرار می گیرند و موضوعات مختلف را در شرایط سخت و آسان سوژه کارشان می‌کنند؛ گاه حیوانی در دشت، گاه پرتره‌ای از مردم عادی و گاه سلبریتی ها و سیاسیون. ممکن است حین کارشان با مشکلات متعدد و شرایط ویژه ای هم رو به رو شوند، گاهی برای عکاسی به آنها اجازه ورود ندهند و گاهی حتی دوربینشان را مصادره کنند ولی کمتر اتفاق می‌افتد که کسی باشد و تصاویری را از این افراد در چنین وضعیت‌هایی به ثبت برساند.

گالری‌گردی در پایتخت؛ «محسن» و «شیرین» میزبان اهالی هنر

گالری‌های هنری «محسن» و «شیرین» در کنار ده‌ها گالری دیگر همچون «ایوان»، «زیرزمین»، «دستان»، «نگاه «آران»، «مرکز نبشی»، «ثالث»، «کاما»، «احسان»، «آرتیبیشن»، «هما»، «دلگشا» و «اعتماد» در پایان هفته میزبان اهالی و علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی هستند.

اعتراض ایران به اقدام ترکیه برای «خوشنویسی اسلامی»

ایران اعتراض رسمی خود را نسبت به پیشنهاد ترکیه برای ثبت پرونده «خوشنویسی اسلامی» برای اجلاس ٢٠٢١ یونسکو ارایه کرد.

این تابلوها از جنایتی پرده برمیدارند + تصاویر

تقریبا ربع قرن از نسل کشی و قتل عام دسته جمعی مسلمانان ساکن شهر سربرنیتسا در یوگسلاوی سابق و بوسنی و هرزگووین امروزی می گذرد و اکنون نمایشگاهی در این کشور برای یادبود قربانیان این جنایت تلخ و تاسف بار برپا شده است.

همزمان با دهه کرامت؛ مجموعه آثار هنری رضوی رونمایی شد

همزمان با دهه کرامت مجموعه آثار هنری رضوی شامل آلبوم موسیقی محلی «آواهای رضوی ایران‌زمین»، هشت نمایشنامه رضوی با موضوع «شخصیت حضرت امام رضا (ع) و فرهنگ رضوی» و کتاب «منتخب جشنواره عکس رضوی» رونمایی شد.

خلق بزرگترین نقاشی جهان به دست هنرمند انگلیسی

یک هنرمند انگلیسی با اهداف انسان‌دوستانه بزرگترین نقاشی جهان را خلق می‌کند.