داوود فتحعلی‌بیگی : داعیه مذهب داریم اما نسبت به هنر مذهبی «تعزیه» که به ثبت جهانی هم رسیده است بی‌تفاوتیم

داوود فتحعلی‌بیگی معتقد است هنر شبیه‌خوانی مورد بی‌مهری نهادهای مسئول قرارگرفته و هیچ تدبیری برای حفظ و پویایی آن وجود ندارد، گفت:‌ چهل سال از انقلاب می‌گذرد و همه ما داعیه مذهب داریم اما نسبت به این هنر مذهبی که به ثبت جهانی هم رسیده است بی‌تفاوتیم.

واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی توهین دوباره مجله فرانسوی به پیامبر (ص)

صالحی در آخربن توئیت خود به توهین دوباره مجله فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم(ص) واکنش نشان داد.

روایت عاشورا به سبک قهوه‌خانه‌ای

گفت وگو با جواد عقیلی, آخرین بازمانده از نسل نقاشان قهوه خانه ای

نقاشی‌های قهوه‌خانه‌ای اغلب دارای مضامین ملی و مذهبی هستند و البته بخش مهمی از آنها به روایت‌های گوناگونی از واقعه‌ کربلا و حماسه‌آفرینی‌های امام حسین (ع) و یارانش اختصاص دارد.

حال و هوای محرمی «جعبه موسیقی» با اجرای مریم نشیبا

در هفته پیش رو، برنامه «جعبه موسیقی» رادیو نمایش با حال و هوای ماه محرم و اجرای مریم نشیبا، برای علاقه مندان پخش می شود.

 

به گزارش اهالی هنر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، انسیه سمیع پور، تهیه کننده این برنامه رادیویی گفت: برنامه «جعبه موسیقی» رادیو نمایش به موسیقی فیلم ها و سریالها می پردازد و در حالی که داستان فیلم را در آن می شنوید با تحلیل و بررسی موسیقی نیز همراه هستید.

وی افزود: در هفته پیش رو، به مناسبت شهادت امام حسین (ع) و یارانش، حال و هوای برنامه ما نیز محرمی می شود و داستان آثار مذهبی مانند «شب دهم»، «روز واقعه»، «مختارنامه»، «مسافر ری» و «قدمگاه» از این برنامه پخش و همزمان موسیقی آن نیز روایت و تحلیل خواهد شد.

سمیع پور در پایان گفت: اجرای این برنامه را استاد مریم نشیبا بر عهده دارد و بانو صبا رادمان نیز نویسنده آن است.

«جعبه موسیقی» به تهیه کنندگی انسیه سمیع پور، گویندگی مریم نشیبا و نویسندگی صبا رادمان، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱:۳۰ دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و تکرار آن ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه از این شبکه رادیویی است.

حمید مظفری: فقط برای خرید بیرون می‌روم، آن هم با «انا انزلنا...»

حمید مظفری هنرمند شیرازی و  با سابقه تئاتر، مدتی است در لاهیجان زندگی می‌کند. او در تدارک اجرای نمایشی با هنرجویان جوان این خطه بود که ناگهان کرونا آمد و همه چیز متوقف شد و حالا این هنرمند تلاش می‌کند با جایگزینی ایده‌های دیگر، هنرجویان جوان خود را امیدوار نگه دارد.

بازیگری که نخواست سلطان باشد

درگذشت بهمن مفید بازیگر، گوینده و نوازنده و ... سینمای قبل از انقلاب شاید بهانه‌ای است برای بازخوانی غمگنانه برخی بازیگران سینمای قبل از انقلاب که می‌توانستند سرنوشت متفاوتی در کارنامه خود رقم بزنند.

جنگ و مدح

حسین فخری رزمنده‌ای بود که سال‌ها روی دکل‌های اطلاعاتی در مناطق عملیاتی جنوب و به ویژه در خرمشهر به انجام وظیفه مشاهده مواضع بعثی‌ها و گزارش تحرک نیروهای دشمن می‌پرداخت.

از خبرنگاران استهبان تجلیل شد

پنج شنبه سی ام مردادماه با حضور و همکاری فرمانداری استهبان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، صنعت  معدن تجارت، و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه وطی آیینی که در محل فرمانداری استهبان برگزار شد  از خبرنگاران و فعالان خبری استهبانی تجلیل به عمل آمد.

اجرای برنامه «ده شب ده قصه» در محرم

انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ویژه‌برنامه «خیمه قصه‌ها، ده شب ده قصه» راوی داستان‌های عاشورا می‌شود.

تئاتر شهر میزبان کدام هنرمندان است؟

برنامه این هفته تالارهای نمایشی در حالی اعلام شد که دو نمایش جدید در تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می روند.

حکایت بازیگری که به خسرو شکیبایی بال پرواز داد

جوان اول سینمای دهه شصت هنوز جایزه‌ای طلب دارد

روز 17 آبان 1318 در محله پامنار تهران پسرکی زاده شد شیفته دنیای لوطی‌ها و مرام و مسلک‌شان، پسرکی که وقتی به جوانی رسید، دست خسرو شکیبایی را گرفت و به او بال پرواز داد.