پنج شنبه، 7 اسفند، 1399

 

پروازِ طاووس‌های شیرازی در جشنواره‌ رضوی

فیلم مستند طاووس‌ها پرواز را نمی‌فهمند ساخته  مشترکِ علی بلندنظر و محمد ناصریراد  محصول انجمن سینمای جوانان_دفتر شیراز، به چهاردهمین جشنواره  ملی فیلم کوتاه رضوی راه یافت.

طاووس ها پرواز را نمی فهمند

به گزارش خبرگزاری "اهالی هنر" به نقل از علی بلندنظر، مراحل تولید این فیلم از خرداد ماه سال گذشته شروع و اوایل امسال پس از طی کردن مراحل فنی تدوین و صداگذاری به پایان رسید.
علی بلندنظر تصریح کرد: در این مستند تلاش کردیم روایتی تجریدی از سیل پنجم فرودین ماه سال ۱۳۹۸ را به نمایش گذاشته و سعی ما بر این بود که این حادثه ی تلخ با ۲۱ نفر کشته، به دست فراموشی سپرده نشود.


محمد ناصریراد دیگر کارگردان این اثر که پیش از این مستند‌های "دروازه حقیقت" و "من میخوام معتاد بشم" را در کارنامه دارد، ضمن بیانِ اینکه: سینما اساسا نوعی تفکر بصری است و فیلم مستند به طور خاص نگرش بصری یا تصویری مبتنی بر شناخت واقعیت است(بازتاب نظریه سینما چشم ژیگا ورتوف)، ادامه داد: این فیلم، نمایشی مستند‌گونه با داستان یا با رویداد دراماتیزه‌ شده (مستندی که در آن جنبه های نمایش و داستان وجود دارد)، به شیوه بازنماییِ واقعیت و بازسازی، تولید شده است.
این مستند ساز شیرازی افزود:در این مستند طاووس دروازه قرآنِ شیراز لب گشوده و حادثه‌ی سیل شیراز را از جریده ی خود روایت میکند.دیگر عوامل این مستند عبارت اند از:
تهیه کننده: علی بلندنظر/انجمن سینمای جوانان ایران_دفتر شیراز
تهیه کننده اجرایی: ساسان حیدرپور
دستیار کارگردان: مسیحا رحیمی
تصویر، تدوین و صداگذاری: محمد ناصریراد
نویسنده: محمد ناصریراد/علی بلندنظر
جلوه های ویژه: امین گودرزی پور/علی زارع پور
عکاس: فاطمه سادات معایر
تایپوگرافی و طراحی پوستر: حسین بلندنظر
نویسنده ی گفتار متن: علی بلندنظر/محمد ناصریراد
صدابردار: امیر حسین هوشمند/مجتبی اوجی
با نقش آفرینی: مسعود مستشاری، امیر پریچهر، شهلا مهدوی، سوده زارع، حسین لیاقت،لیدا رجبی، حسین ذاکری،سروش باقری،سارا جعفری،نیلوفر جعفری،بابک رمضانی،ریحانه االهیاری،سارا برزگر،برادران راحمی،نوروز احمدپور،محسن قاسمی و فاطمه راسخی،

گفتی‌ است چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با مشارکت سازمان سینمایی، اسفندما ۹۹ در شهر گرگان برگزار خواهد شد.

 

*/انتهای پیام

چاپ   ایمیل

مجموعه مطالب

مجموعه مطالب

  • همه
  • ادبیات
  • سینما و تلویزیون
  • فرهنگی
  • موسیقی
  • هنرهای تجسمی
  • گفتگو

عضویت در خبرنامه