سه شنبه، 9 آذر، 1400

 

«قاشق چای‌خوری» از قصه‌های مرادی کرمانی شنیدنی شد

کتاب صوتی مجموعه داستان «قاشق چای‌خوری» به قلم هوشنگ مرادی کرمانی با صدای رضا بابک و شهین نجف‌زاده منتشر شد.

به گزارش اهالی هنر از روابط عمومی نوین کتاب، قاشق چای‌خوری که تازه‌ترین اثر هوشنگ مرادی کرمانی است و اردیبهشت سال گذشته منتشر شد،‌ حالا با صدای رضا بابک بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون و شهین نجف‌زاده گوینده و بازیگر سینما و تلویزیون شنیدنی شده است.

مجموعه‌داستان قاشق چای‌خوری شامل ۱۳ داستان با عناوین «باغِ کاکا»، «سه‌چرخه»، «قاشق چای‌خوری»، «شکلات»، «ستاره»، «نمک»، «پتوس بهرام، پتوس نگار»، «باباجان»، «سخت‌گیر»، «سیسمونی»، «خانه‌ی خودم»، «عاروسو» و «پای بلند پنگوئن» است.
در بخشی از این کتاب آمده است:
پیرمرد در کاغذی که به او داده بودند تا به سوال‌هایی جواب دهد، نوشته بود: «این ساعت سال‌ها به من گفته است: دیر شد، بجنب، کسی انتظار می‌کشد. باید این تابلو کشیده شود. جلسه شروع شد. ساعت بازدید نمایشگاه به پایان رسید. فیلم شروع شد. بانک تعطیل شد. نان تمام شد. نانوایی بست. نیمرو سوخت. یارو گذاشت رفت. بقالی بست. یارت رفت. رفیقت رفت. دکتر رفت. داروخانه بست. عمرت تمام شد. بیچاره‌ام کرد این ساعت، سال، شب و روز گفت و گفت. و هشدار داد. بس که گفت «دیر شد»، یادم نمی‌آید گفته باشد «حالا حالا خیلی مانده تا دیر شود. نگران نباش. سر فرصت برو، بدون دلهره به کارت به زندگی‌ات برس.» بگیریدش این موجود هشداردهنده‌ بی‌رحم را، و در قفسه‌ای شیشه‌ای نگه‌اش دارید از دستش خلاص شوم، ذله‌ام کرد...


آهنگسازی این اثر را رامین وطن‌نیا برعهده داشته است.
قاشق چای‌خوری با زمان هفت ساعت و ۲۱ دقیقه در سایت «نوین‌کتاب» و فیدیبو در دسترس علاقه‌مندان به کتاب گویا قرار گرفته است.
این کتاب در کمتر از چهارماه از انتشار به چاپ پنجم رسید. نشر معین انتشار این کتاب را  برعهده داشته است و حالا برای نخستین بار «نوین‌کتاب» این کتاب را شنیدنی کرده است.

چاپ   ایمیل

مجموعه مطالب

مجموعه مطالب

  • همه
  • ادبیات
  • سینما و تلویزیون
  • فرهنگی
  • موسیقی
  • هنرهای تجسمی
  • گفتگو

عضویت در خبرنامه